به اذعان البانی وهابی، انکار مهدی (عجل الله فرجه) انکار الوهیت خداوند است

تودهنی البانی وهابی به نواصب و منکرین مهدویت

ظهور امام مهدی علیه السلام یکی از قطعیات اسلام که از کتب فریقین ثابت می‌شود و شکی در آن نیست اما عده‌ای از دجال‌های اهل سنت عمری خصوصا وهابیون و همچنین سایر نواصب مانند زیدیه و خوارج برای اینکه به خیال خود مکتب اهل بیت علیهم السلام را تضعیف کنند عقیده مهدویت را به کل منکر شده‌اند. در این بین البانی یکی از بزرگ‌ترین شیوخ و محدثین و مفتیان وهابیت که او را بخاری زمان می‌نامند اعتراف جالبی در باب کفر منکران مهدویت دارد.

البانی از بزرگان وهابیت می‌نویسد:

وما مثل هؤلاء إلا كمثل من ينكر عقيدة نزول عيسى عليه السلام في آخر امان التي تواتر ذكرها في الأحاديث الصحيحة، لأن بعض الدجاجلة ادعاها، مثل ميرزا غلام أحمد القادياني، وقد أنكرها بعضهم فعلا صراحة، كالشيخ شلتوت، وأكاد أقطع أن كل من أنكر عقيدة المهدي ينكرها أيضا، وبعضهم يظهر ذلك من فلتات لسانه، وإن كان لا يبين. وما مثل هؤلاء المنكرين جميعا عندي إلا كما لو أنكر رجل ألوهية الله عز وجل بدعوى أنه ادعاها بعض الفراعنة! فهل من مدكر؟!

مثل این‌ها همانند کسانی است که عقیده نزول عیسی علیه السلام در آخر امان را که احادیث صحیح در مورد آن به تواتر رسیده است، منکر می‌شوند و مطمئنا و قطعا می‌گویم که هر کس عقیده مهدی (عجل الله فرجه) را منکر شود، آن را نیز منکر می‌گردد؛ همان طور که بعضی دجال‌ها ادعا کرده‌اند مانند میرزا غلام احمد و بعضی به صراحت منکر آن شده‌اند مانند شیخ شلتوت. و برخی از آن‌ها نیز این عقیده را ناخواسته (بر اثر لغزش) بیان کرده‌اند و مثل تمامی این گروه منکر خروج مهدی (عجل الله فرجه) در نزد من همانند کسی است، که الوهیت خداوند متعال را انکار نماید، همانند ادعای برخی از فراعنه. پس آیا پندگیرنده‌ای هست؟

سلسلة الاحادیث الصحیحة، تالیف البانی، جلد ۴، صفحه ۴۳، چاپ مکتبة المعارف

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها